Sadi Tekelioğlu’ndan Bjelica’ya destek

Trabzonspor’un eski teknik yöneticilerinden Sadi Tekelioğlu, kadronun başına yeni geçen Hırvat çalıştırıcı Nenad Bjelica için sabırlı olunması gerektiğini söyledi.

AA’ya konuşan Tekelioğlu, “Trabzonspor’un mevcut takımı ne sonuç, ne çok para getirmez” dedi ve “Trabzonspor, problemli bir devir geçiriyor. Bu dönemden çok, gelecek dönemler düşünülmeli. Bu bağlamda Bjelica’nın Hırvatistan ve etraf ülkelerdeki futbol piyasasını düzgün bilmesi, Trabzonspor’un geleceği açısından kıymetli bir talih olabilir” sözlerini kullandı.

‘İYİ BİR TRANSFER DEVRİ GEÇERSE’

Tekelioğlu, Hırvat teknik adamın genç ve ekonomik oyuncuları Trabzonspor’a kazandırabileceğinin altını çizerek, şu değerlendirmede bulundu:

“Hırvatistan Ulusal Kadrosu’nu, o ülkenin futbolunu hepimiz biliyoruz. Slovenya, Makedonya, Bosna Herkes, Sırbistan üzere etraf ülkelerden ucuz, yetenekli genç oyuncular çıkıyor. Şayet uygun bir transfer periyodu geçirilebilirse, hem ekonomik hem sportif manada Trabzonspor için çok yararlı olacaktır. Bjelica, ülkesinin futbol piyasasına hakim bir teknik yönetici. Bence transfer devrinde yeterli sonuçlar alınabilir.”

Bugün alınan sonuçlar üzerinden teknik yöneticisi eleştirmenin bir fayda sağlamayacağına dikkati çeken Tekelioğlu, “Bjelica’ya yönetim kurulu da dayanak olmalı. Trabzonspor’un geleceği ismine değerli garantilerden birini Bjelica olarak görüyorum. Lider Ertuğrul Doğan ve idare konseyinin hoca tercihi, kulübün geleceği açısından önemliydi” diye konuştu. Tekelioğlu, bu dönemin Trabzonspor açısından bittiğine işaret ederek, “Hoca konusunda bu dönem üzerinden bir kıymetlendirme yapılmamalı. Hocanın ardında durulmalı. Bizim için asıl sorun, gelecek kaybedilecekse olur” değerlendirmesinde bulundu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir