Ronaldo’nun yeni kariyerinin ilk gafı: Suudi Arabistan yerine ‘Güney Afrika’ dedi

Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, Suudi Arabistan’ın El Nassr grubuna yaptığı milyonlarca dolarlık transferden sonra düzenlediği birinci basın toplantısında, “Suudi Arabistan” yerine “Güney Afrika” diyerek gaf yaptı.

Ronaldo, Suudi Arabistan yerine “Güney Afrika’ya gelişim mesleğimin sonu değil” dedi. Ronaldo’nun bir lisan sürçmesi yaşadığı açıkça belirliyken kimi Güney Afrikalı futbol tutkunları, dünyanın en büyük yıldızlarından birinin gruplarında oynamasını böylelikle hayal etti.

Güney Afrika Turizm Kurumu Twitter hesabında, 2010 Dünya Kupası için kıyı kenti Durban’da inşa edilen Moses Mabhida Stadyumu’nda Ronaldo’nun oynamasını umduklarını belirti.

Güney Afrikalı Haber Sitesi Phakaaathi, yaşananı “büyük bir gaf” diye tanımlarken, sitenin futbol editörü Jonty Mark, “Suudi Arabistan ve Güney Afrika’nın baş harfleri (İngilizce’de) birebir olabilir ancak Ronaldo’nun birinci basın toplantısında hakikat ülkeyi söyleyememesi garip” dedi.

Ancak Twitter kullanıcısı @NVMakhanye, “200 milyon Euro kazanmak için ülkenin ismini bilmene gerek yok. Neyse, Güney Afrika’ya beğenilen geldin Ronaldo” diye latife yaptı.

Ronaldo, transferle alacağı açıklanan yıllık 200 milyon dolarlık fiyatla dünyanın en çok para kazanan futbolcusu olacak. Suudi yetkililer, Ronaldo’nun basın toplantısındaki gafına müdahale etmedi. Portekizli yıldızı El Nassr’ın sarı mavi formasıyla Mrsool Park Stadyumu’nda coşkuyla karşılayan taraftarlar da gafa aldırmadı.

Arap dünyasındaki Twitter kullanıcıları da gafı görmezden geldi; Al Nassr’ın Twitter hesabında “Bugün herkes mutlu” denildi.

Ronaldo ise Suudi Arabistan’daki yeni hayati için “Avrupa’da işim bitti. Her şeyi kazandım. Avrupa’nın en kıymetli kulüplerinde oynadım ve artık bu benim için yeni bir meydan okuma” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir