SMA’lı bebeğin bağış kutusunu çaldı, anne hırsızın peşinden koşup kutuyu aldı

Olay, 15 Nisan Cumartesi Günü saat 19.00 sıralarında Muratpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. SMA’lı bebek Çınar Topuz için anne Melek Topuz cadde üzerine stant açtı. Kasklı bir kişi yardım yapma mazeretiyle standın yanına geldi. Kuşkulu para bozdurup yardım yapacağını söyledi. Anne Melek Topuz şüphelinin verdiği parayı bozmaya çalışırken, kuşkulu bağış kutusunu çalıp koşmaya başladı. Çığlık çığlığa şüphelinin peşinden koşan anne dakikalar süren kovalamacanın akabinde kuşkulu tam motosiklete bineceği sırada elindeki bağış kutusunu aldı.

“10 DAKİKADIR KOŞTURUYORUM”

Yaşananlarla ilgili konuşan anne Melek Topuz, “Maalesef ölümcül bir kas hastası bu hastalık. Bu hastalığın tedavisi 35 milyon lira. Bir ailenin toplayamayacağı bir para. O yüzden biz valilikten müsaade alıp stant açıp bağış topluyoruz. 1 liraya bile muhtacız. Vicdansızın biri gelip kutumuzu çalıp gidiyor. Gerisinden 10 dakikadır koşturuyorum. Ben elimle vurmasam kutuyu alıp götürüyor. O vicdansız yakalanamadı ancak kaçtı. İnşallah yakalanıp gereği yapılır. Biz çaresiz bir aile olarak elimizden ne geliyorsa yapıyoruz” dedi.

“ELİMLE VURUP KUTUYU KURTARDIM”

Evladımız ölmesin diyen anne Melek Topuz, “Bu çocukların nefes alması için 5 aygıta muhtaçlık duyuyorlar. Herkese sesleniyorum lütfen 10 lira da olsa herkesten dayanak istiyorum. 1 yıldır yalnızca yüzde 11’ini topladık. Bu çocukların zati bahtı yok bir de bu türlü 3 kuruşuna göz dikenler oluyor. Allah reva görmedi çok şükür parayı kurtardık. Bağış yapmak istedi. 20 lira verip 10 lira bağış yapacağını söyledi. Çantamdan parayı bozmak isterken kutuyu alıp kaçtı. Ben de süratli bir halde gerisinden koşturdum. Elimle vurup kutuyu kurtardım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir