Mitsubishi Electric, Owariasahi Aichi’de İkinci Üretim Binasını Ekleyecek


42,5 milyar yen (yaklaşık 275 milyon euro) ek yatırımla Fabrika Otomasyon kontrol sistemi ürünlerinin üretim kapasitesini daha da güçlendiriyor 

Mitsubishi Electric Japonya’daki Nagoya Works tesisinin bir parçası olan Aichi Eyaleti’nin Owariasahi şehrinde Fabrika Otomasyonu (FA) kontrol sistemi ürünlerinin üretimi için ikinci bir fabrika inşa etmek üzere ek 42,5 milyar yen (yaklaşık 275 milyon euro) yatırım yapacağını açıkladı. İlk yatırım, 28 Mart 2022’de açıklanmış ve Nisan 2025’te faaliyete geçmesi planlanan tek bir üretim binası için yapılmıştı. Bu plan şimdi Nisan 2027’de faaliyete geçmesi planlanan ikinci bir üretim binasının eklenmesiyle genişletiliyor. Bu da toplam kümülatif yatırımı 55,5 milyar yene (yaklaşık 360 milyon euro) çıkarıyor.

İki üretim binası, operasyonlarını kolaylaştırmak için yakından entegre edilecek. Yeni nesil fabrikalarda 5G iletişim ve yapay zekanın yanı sıra Mitsubishi Electric’in “[email protected]”* konseptine dayanan gelişmiş tedarik zinciri yönetimi (SCM) ve mühendislik zinciri yönetimi (ECM) de kullanılacak. Beklenen faydalar arasında hızlandırılmış üretkenlik ve kalite iyileştirme döngüleri, kısaltılmış teslimat süreleri ve yüksek kaliteli, yüksek verimli üretim yer alıyor. 

Yüksek düzeyde otomatikleştirilmiş bir üretim sürecinin gerçekleştirilmesine ek olarak, otonom mobil robotların (AMR’ler) kullanımı yoluyla lojistik verimliliğin artırılması ve müşterilerin istikrarlı bir ürün tedariki alabilmelerini sağlamak için dijital ikizlerden yararlanılarak senkronize üretim yoluyla talep dalgalanmalarına karşı direnç güçlendirilecek. 

Ayrıca, yeni tesislerdeki çeşitli CO2 azaltma girişimleri sayesinde Mitsubishi Electric, karbon nötr bir toplumun gerçekleştirilmesine katkıda bulunmaya devam edecek.

 

Yeni Fabrikanın Ana Özellikleri 

 

İlk üretim binası

İkinci üretim binası

Yer

Owariasahi Şehri, Aichi Eyaleti

Bina alanı

11.200 m2 (kat alanı: 33.600 m2)

6000 m2 (kat alanı: 30.600 m2)

Yapı

Donatılı beton (depreme dayanıklı) yer üstünde 3 kat

Donatılı beton (depreme dayanıklı) yer üstünde 5 kat

Üretilecek ürünler

Fabrika Otomasyon Kontrol Sistemi Ürünleri

Faaliyete başlama

Nisan 2025’ten itibaren kademeli başlatma

Nisan 2027’den itibaren kademeli başlatma

Toplam maliyet

İkinci bina için olan 42,5 milyar yen dahil olmak üzere 55,5 milyar yen

Çevresel girişimler

[email protected] enerji izleme sistemi, LED aydınlatma, fotovoltaik sistemler ve biotoplar

FA kontrol sistemi ürünlerine yönelik küresel talebin, özellikle elektrikli araçlar (EV’ler) ve lityum-iyon piller gibi dekarbonizasyon ile ilgili alanlarda ve yarı iletkenler ve elektronik bileşenler gibi dijitalle ilgili alanlarda imalat sektöründeki artan sermaye yatırımları nedeniyle orta ve uzun vadede artması bekleniyor.

* Toplam geliştirme, üretim ve bakım maliyetini azaltmak için FA ve BT teknolojilerini birleştiren FA entegre çözümü

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir