Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın Milletvekili Aday Adayı Olacağı İddia Edildi

Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın memleketi Malatya için AK Parti’den milletvekili aday adaylığı başvurusu yapacağı argüman edildi.

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde çadır satışıyla tartışmaların gündeminde olan Kızılay Başkanı Kerem Kınık hakkında bir sav daha ortaya atıldı.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın yaklaşık iki aydır AK Parti’den milletvekili adayı olmak için çalışma yürüttüğü argüman edildi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Kınık, AK Parti listelerinden memleketi Malatya’dan vekil olmak istiyor.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kerem Kınık’ın adaylığa sıcak bakıp bakmadığı ise şimdilik bilinmiyor.

Kulislerdeki savlara nazaran, Kerem Kınık dokunulmazlık zırhına bürünmek için vekil olmak istiyor. Zira Kınık hakkında çok fazla usulsüzlük ve yoksuzluk belgesi ile savcılığı hata duyurusunda bulunulduğu biliniyor. Hem Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na para aktarılması skandalı hem de çadır satılması skandalı ile ilgili de Kınık hakkında onlarca hata duyurusunda bulunulmuştu.

Ayrıca Kızılay içerisindeki Kınık’ın imzasının olduğu birçok sürecin de adapsız olduğu belirtiliyor. 2015 yılından beri Kızılay’ı yöneten Kınık hakkında gelecek günlerde daha fazla bilgi ve evrakın de ortaya çıkacağı konuşuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir