İstanbul Sokaklarında GTA Esintileri: Polisi Peşine Takan Midibüs Ortalığı Birbirine Kattı

İstanbul’da çok sayıda araca çarptıktan sonra kaçan yolcu midibüsü polisi peşine taktı. Polisin silah doğrulttuğu midibüs şoförü Erhan Yöndemir, yine araçları sürükleyerek kaçmaya devam etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin olduğu öğrenilen özel halk midibüsü, Bahçelievler’de takım aracı ile önü kesilerek durduruldu. Midibüs sürücüsü gözaltına alındı. 

Olay sonrası ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenilirken, midibüsün çarptığı çok sayıda araç hasar aldı.

Olay, gece saatlerinde Pendik D100 Karayolu’nda meydana geldi.  İddiaya nazaran, Erhan Yöndemir’in kullandığı 41 J 4293 plakalı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde vazifeli özel halk midibüsü, Pendik D-100 Karayolu’nda giderken şimdi bilinmeyen nedenle tıpkı tarafta giden araçlara çarptıktan sonra durmayarak yoluna devam etti. Araçları hasar alan şoförler durumu polis takımlarına haber vererek kaçan otobüsün peşine takıldı. Bir mühlet sonra bu takibe polis de katıldı.

Polis midibüsün önünü keserek silah doğrulttu

İhbar üzerine trafik polisleri Yöndemir’in kullandığı midibüsü durdurmak için takibe aldı. Trafik polislerinin ‘dur’ ikazlarına aldırış etmeyen sürücü Erhan Yöndemir, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne kadar yoluna devam etti. Bu sırada köprüden de geçen özel halk midibüsünün D-100 Karayolu Okmeydanı mevkiinde önü kesildi. Polis takımları burada da midibüs sürücüsüne ‘dur’ ihtarında bulunsa da midibüs önündeki araçlara da çarparak yoluna tekrar devam etti. Polis grupları midibüs sürücüsünün durması için havaya ikaz ateşi açtı.

Polis aracıyla önü kesilerek durduruldu

Polis takımlarından kaçan midibüs sürücüsü Yöndemir, D-100 Karayolu’ndan ayrılarak Behçelievler, Fetih Caddesine yanlışsız girdiği anda grup aracı tarafından önü kesildi. Midibüs polis otosuna çarparak durdu. Polis grupları midibüste bulunan şoför Erhan Yöndemir’i araçtan indirerek gözaltına aldı. Gözaltına alınan Yöndemir tabiri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Polis takımları özel halk midibüsünde bir müddet inceleme yaptı. Polisten kaçan Yöndemir’in kullandığı midibüsün lastiğinin parçalandığı görüldü. Polisten kaçan midibüs sürücüsünün çok sayıda araca çarparak hasar verdiği öğrenildi. Polis gruplarının incelemesinin akabinde özel halk midibüsü cazip yardımıyla otoparka çekildi.

Midibüsün araçlara çarparak sürüklediği an telefon kamerasına yansıdı. İmgelerde polisin araca silah doğrultarak ‘araçtan in’ ihtarında bulunduğu görülüyor.?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir