Gülşen Öztepe’den acı haber! Türkiye tarihine geçmişti

Hakkari’de yaşayan Gülşen Öztepe, Türkiye’nin birinci bayan korucusu. Terörün kol gezdiği 90’lı yıllarda, yaşadığı coğrafyanın yazgısı değişsin diye teröristlerle çaba etti.

İlçe merkezine 20 kilometre uzaklıktaki 120 haneli, yaklaşık 2 bin nüfuslu Suüstü köyünde yaşayan, Türkiye’nin birinci bayan korucusu 7 çocuk annesi Gülşen Öztepe, 22 yıl evvel emekli oldu.

Öztepe, 37 yıl evvel de periyodun Yüksekova Tabur Kumandanının “Her yerde Türk bayrağını dalgalandıralım” sözü üzerine, meskenine yaklaşık 150 metre uzaklıktaki doruğa diktiği demir direkte Türk bayrağını dalgalandırmaya başladı.

Öztepe, eşi Seyit Tahir Öztepe ile o günden sonra canı üzere sevip, koruduğu Türk bayrağını yalnızca yıpranmışsa değiştirmek, kirlenmişse de yıkamak için indirdi.

Ankara’da yaklaşık 2 aydır kanser tedavisi gören Öztepe, dün hayatını kaybetti.

Gülşen Öztepe’nin cenazesi Ankara’dan uçakla Van’a, buradan da kara yoluyla Yüksekova’nın Suüstü köyündeki aile mezarlığına götürülerek, toprağa verildi.

BAŞKAN ERDOĞAN İLE BULUŞMUŞTU

Gülşen Öztepe, 3 yıl evvel de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın konut sahipliğinde, Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen kabul merasimine eşiyle katılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir