Futsal U19 Milli Takımı’nın rakipleri belli oldu

Milliler, 7.Grup’ta İtalya, Çekya ve ön elemelerde İngiltere, Litvanya, Estonya ve Malta’nın yer aldığı kümeden başkan çıkacak grup ile çaba edecek. Kümede karşılaşmalara konut sahipliği yapacak ülke karşılıklı mutabakat ile belirlenemez ise 18 Kasım’da UEFA tarafından yapılacak kura çekimi ile belirli olacak. Maçlar 21-16 Mart 2023 tarihleri ortasında oynanacak. Mesken sahibi Hırvatistan’ın yanı sıra Ana Eleme Tipi kümelerini önder bitirecek 7 kadro Avrupa Şampiyonası’nda uğraş edecek.

TFF Futbol Gelişim Yöneticisi Oğuz Çetin, kura ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi: “Futsal U19 Ulusal Ekibimize çok değer veriyoruz ve futsalı daha da ileriye taşımak için çalışmaya devam ediyoruz. UEFA sıralamasında 11.sıraya yükselmemiz kıymetli bir muvaffakiyet. Gençlerimizin elemeleri geçip Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edeceklerine inanıyorum. Futsal U19 Ligi için de hazırlıklarımızı yapıyoruz ve en kısa müddette ligimizi kuracağız.”

Futsal A ve U19 Ulusal Gruplar Teknik Yöneticisi Murat Kaya ise şöyle konuştu: “2018 yılında kurulan U19 Ulusal Kadromuz bizim için çok büyük değer teşkil ediyor. Futsal U19 Ulusal Grubumuzdan A kadroya yükselen bedelli oyuncularımız oldu. Güçlü rakiplerle karşılaşacağız. Gayemiz Avrupa Şampiyonası’na katılmak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir